Badajmy się na zdrowie

Ocena 0/5

Bardzo dobrze przedstawia się bilans kolejnej akcji profilaktycznej przeprowadzonej przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii wespół z Gminą Pińczów. Wsparciem technicznym służyły Wodociągi Pińczowskie sp. z o.o, za co orgnizatorzy bardzo serdecznie dziękują.
Nowoczesny cytomammobus stacjonował przez trzy dni na parkingu przy pińczowskim zalewie. W tym czasie z badań mammograficznych skorzystało 79 pań, z kolei cytologię wykonały 62 mieszkanki Miasta i Gminy Pińczów. Jak podkreśla personel medyczny ŚCO -to piękny wynik. 
"Cieszy nas bardzo rosnąca świadomość społeczna w zakresie prewencji i profilaktyki. Jak wiadomo, wcześniejsza diagnoza daje większe szanse na wyleczenie. Dobrze, że coraz więcej Mieszkanek naszej gminy korzysta z takich akcji" -mówi Włodzimierz Badurak, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

6 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności