Budowa kanalizacji dobiega końca
Realizacja zadania inwestycyjnego p.n. „Poprawa infrastruktury wodno –ściekowej poprzez budowę
kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Pińczów” powoli dobiega końca. Inwestycja, którą realizuje
Gmina Pińczów, obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej o dł. 6,3 km, w miejscowościach Bogucice
Pierwsze i Bogucice Drugie. Poza robotami budowlanymi, w ramach zadania ogłoszono także konkurs
plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Pińczów. Celem konkursu jest przede
wszystkim promocja działań proekologicznych i edukacja w zakresie dbałości o czyste środowisko.
Zadanie dofinansowane zostało z Krajowego Planu Odbudowy I Zwiększania Odporności
INWESTYCJA: B3.1.1. INWESTYCJE W ZRÓWNOWAŻONĄ GOSPODARKĘ WODNO-ŚCIEKOWĄ NA
TERENACH WIEJSKICH
Całkowita wartość inwestycji to 6 470 068,27 zł.
Dofinansowanie wynosi 4 999 026,65 zł.
Wkład własny gminy to kwota 1 471 041,62 zł.
Budowa kanalizacji sanitarnej w Bogucicach Pierwszych i Bogucicach Drugich jest inwestycją długo
wyczekiwaną przez mieszkańców. Jej realizacja znacząco przyczyni się do poprawy komfortu życia
lokalnej społeczności, pomoże także zadbać o środowisko naturalne.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!