Dla ratowania zabytków

Ocena 0/5

Dotację w wysokości 30 tysięcy złotych otrzymała dziś Gmina Pińczów. Środki zostaną przeznaczone na zadanie pn. „Wykonanie projektu budowlanego wraz z programem prac konserwatorskich dla muru zamkowego przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w Pińczowie”. Umowę na realizację zadania podpisała Beata Kita, wiceburmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Anita Koniusz, w obecności radnego Sejmiku Grzegorza Cepila. Spotkanie odbyło się w zabytkowych murach Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury i tu warto dodać, że instytucja ta również otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Kwota w wysokości 30 tysięcy złotych pozwoli na kontynuację remontu kominów na budynku „Belwederu”. Umowę z Anitą Koniusz podpisała dyrektor PSCK Iwona Senderowska. 

Umowy na realizację prac konserwatorskich przy zabytkach podpisali również księża z okolicznych parafii.

umowa umowa_2 umowa_3 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności