Gmina otrzymała dotację uzupełniającą

Ocena 0/5

4 miliony 198 tysięcy 239 złotych – na taką kwotę opiewa dotacja uzupełniająca dla Gminy Pińczów. Środki pochodzą z budżetu państwa, a uroczyste wręczenie symbolicznych czeków miało miejsce w poniedziałek 7 sierpnia 2023 roku, w sali konferencyjnej, w budynku Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie. Poseł na Sejm RP Michał Cieślak spotkał się tu z gospodarzami gmin z terenu Powiatu Pińczowskiego. Parlamentarzysta wręczył samorządowcom czeki i życzył pomyślnego realizowania zaplanowanych inwestycji.

Gmina Pińczów otrzymała 4 miliony 198 tysięcy 239 złotych. „To będzie bardzo duże wsparcie dla naszego budżetu” – mówi Włodzimierz Badurak, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów. W krótkim przemówieniu gospodarz gminy podziękował za finansową pomoc i podkreślił, że to nie pierwsze wsparcie, jakie Gmina Pińczów otrzymała od posła Michała Cieślaka.

Warto dodać, że tego samego dnia poseł Cieślak przekazał także symboliczny czek dotyczący dotacji na ratowanie zabytków w gminie Pińczów. Kwota 1 miliona 176 tysięcy złotych zasili prace konserwacyjne w kilku zabytkowych kościołach na terenie Gminy Pińczów. Razem z burmistrzem Włodzimierzem Badurakiem czeki odbierała skarbnik Gminy Pińczów Mirosława Wiśniewska.

dotacja dotacja_2 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności