Letnia integracja na pikniku w Skowronnie Górnym
W sobotnie popołudnie 19 sierpnia 2023 roku, w Skowronnie Górnym odbył się piknik wsparty dotacją z Fundacji im. Stefana Artwińskiego, pod nazwą „Integracja mieszkańców –Skowronno Górne”. Organizatorki –panie Zagórzanki z miejscowego KGW przygotowały moc atrakcji dla całych rodzin. Była kolorowa, dmuchana zjeżdżalnia dla najmłodszych, przejażdżki bryczką, pyszności z grilla i poczęstunek, który gospodynie przygotowały z pomocą nowego sprzętu zakupionego w ramach realizacji projektu. Tu warto wymienić, że dzięki otrzymanej dotacji w kwocie 5 tysięcy złotych, panie Zagórzanki kupiły: dziesięciolitrowy warnik, garnek na smalec i specjalny pojemnik na kiszone ogórki. Dotacja pomogła też w zakupie produktów spożywczych niezbędnych do organizacji pikniku. I tak, w piękne, słoneczne, sobotnie popołudnie, przy muzyce zespołu Pakt, mieszkańcy Skowronna Górnego mile spędzili czas w towarzystwie sąsiadów, co ostatnimi czasy nie zdarza się często.
KGW „Zagórzanki” serdecznie dziękują za wspieranie działalności władzom Miasta i Gminy Pińczów, które na pikniku reprezentowała wiceburmistrz Beata Kita. Towarzyszyli jej pracownicy Urzędu Miejskiego – Urszula Sroka-Kurek i Przemysław Fatyga, którzy pomagają KGW w aplikowaniu o wsparcie zewnętrzne. Na pikniku obecna była także Justyna Dziadek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie oraz Andrzej Głogowiec, prezes spółki Wodociągi Pińczowskie i Marcin Wojniak, dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!