Marsz Weterana Styczniowego

Ocena 0/5

To był już V Rajd Weterana Styczniowego upamiętniający 163. rocznicę Powstania Styczniowego. Grupa piechurów, w iście zimowej aurze, pokonała trasę z Pińczowa na Grochowiska, by oddać hołd walczącym za Ojczyznę. Wraz ze Strzelcami Związku Strzeleckiego Niepodległość, na czele z ppłk Dariuszem Greniem, na Grochowiska pomaszerowali także harcerze ZHP Pińczów oraz uczniowie i harcerze ze szkoły w Działoszycach.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez Muzeum Regionalne w Pińczowie, reprezentowane przez dyrektor Justynę Dziadek, a ciepły posiłek dla piechurów ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.
Nad bezpieczeństwem uczestników marszu czuwali pińczowscy policjanci.
Fot. Muzeum Regionalne

weteran weteran2 weteran3  

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności