Najpiękniejsze palmy pińczowskie

Ocena 0/5

Mieszkańcy miasta i gminy Pińczów pięknie uczcili Niedzielę Palmową. Kościół p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty wypełnił się wiernymi, którzy poświęcili palmy na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy. Jak co roku, po mszy świętej odbył się Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, zorganizowany przez Urząd Miejski w Pińczowie, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury i Parafię p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Nagrody i dyplomy otrzymali autorzy najlepiej ocenionych palm w kilku kategoriach, a ich fundatorami była Gmina Pińczów reprezentowana przez Beatę Kitę, pełniąca funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury z dyrektor Iwoną Senderowską na czele i Świętokrzyski Urząd Marszałkowski, który na niedzielnej uroczystości reprezentowała członkini Zarządu Anita Koniusz. Piękne palmy podziwiali także liczni mieszkańcy i parafianie, a wśród nich także Marta Łaskawiec, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Pińczowie, ks. proboszcz Jan Staworzyński, ks. prefekt Tomasz Kaczówka, radni Rady Miejskiej w Pińczowie i Rady Powiatu Pińczowskiego. 

Największe emocje, jak zwykle, wzbudziła ocena palm zgłoszonych do konkursu w kategorii "najwyższa". Walkę o laur pierwszeństwa, z mieszkańcami Unikowa stoczyli uczniowie LO im. H. Kołłątaja. Młodzież przegrała o kilkanaście centymetrów. Na trzecim miejscu w tej kategorii uplasowała się palma wykonana przez osadzonych w pińczowskim Zakładzie Karnym, którzy od lat, co roku włączają się w to wyjątkowe wydarzenie.

W kategorii palma tradycyjna miejsca na podium otrzymali:

w kategorii zespołowej:

1 m – ex aequo - KGW Pasterzanki oraz KGW Młodzawy "Dziś i jutro"

2 m - ex aequo – KGW Skowronianki oraz KGW Skałczanki z Bogucic Pierwszych

3 m – ex aequo – Stowarzyszenie Ludowe "Chata Bogucka" oraz ZPO w Kozubowie

W tej kategorii wyróżniono Szkołę Podstawową nr 1 w Pińczowie, Szkołę Podstawową nr 2 w Pińczowie, świetlicę w Unikowie oraz rodzinę Zając z najmłodszą uczestniczką. 

W kategorii indywidualnej:

1 m – Adam Majewski

2 m - Natalia Chrzanowska

3 m – Filip Stuchlik

Palmy konkursowe oceniała komisja w składzie: Marta Biały, plastyczka z PSCK, dyrektor Muzeum Regionalnego Justyna Dziadek oraz dziennikarz i fotograf Alicja Mazurek.

Na zakończenie uroczystego wydarzenia, serdeczne życzenia świąteczne przekazała zebranym Beata Kita, pełniąca funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

fot. Urząd Miejski i PSCK

palmy2026 palmy20262_(1) palmy20263_(1) 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności