Patriotycznie, na sportowo

Ocena 0/5

Młodzież ze szkół podstawowych z terenu Gminy Pińczów licznie wzięła udział w Gminnych Biegach Niepodległościowych. Coroczne wydarzenie, zgodnie z kalendarzem imprez, z ramienia Gminnego Szkolnego Związku Sportowego, zorganizował Łukasz Wilk, nauczyciel wychowania fizycznego.

Gminne Biegi Niepodległości odbyły się na bieżni stadionu sportowego MOSiR w Pińczowie, a zawodniczki i zawodnicy pobiegli w czterech kategoriach: dziewczynki oraz chłopcy z klas IV, V, VI raz dziewczynki i chłopcy z klas VII, VIII. 

Po zaciętej rywalizacji, w duchu fair play, uplasowała się następująca czołówka:

• Dziewczynki z klas IV, V, VI (dystans 600 m)

1. Milena Morańska SP 2 Pińczów

2. Karolina Puchała ZPO Kozubów

3. Dominika Wyrostek SP Brzeście

• Chłopcy z klas IV, V, VI (dystans 800 m)

1. Stanisław Zawarczyński SP 2

2. Aleksander Dziewięcki SP Bogucice

3. Kacper Piwowarski SP 1

• Dziewczynki z klas VII, VIII (dystans 800 m)

1. Jessica Leżańska SP 1

2. Maja Siwek SP 1

3. Maja Jaworska SP 2

• Chłopcy z klas VII, VIII (dystans 1000 m)

1. Maksymilian Rambuszek SP 1

2. Dawid Ciszewski SP 2

3. Danilo Nechyporuk SP 1

Klasyfikacja drużynowa:

1. SP 1 Pińczów

2. SP 2 Pińczów 

3. ZPO Kozubów

Młodzieży gratulował dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie Paweł Rutkowski. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy zaś nagrodzeni zostali pucharami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka, którego na Gminnych Biegach Niepodległości reprezentowała Monika Młyńczak, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Infrastruktury Społecznej Urzędu Miejskiego w Pińczowie. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

biegpatriotyczny biegpatriotyczny2 biegpatriotyczny3 biegpatruiotyczny_4 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności