Piękny mecz –piękne zwycięstwo!

Ocena 0/5

44:31 –to wynik sobotniego meczu naszych szczypiornistów Industria Kielce z zespołem Corotop Gwardia Opole.  Na widowni kieleckiej Hali Legionów, pomiędzy innymi wiernymi kibicami Industrii, zasiadło także ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych nr 1 i nr 2 z Pińczowa, ZPO w Gackach oraz młodzież z Towarzystwa Sportowego Nida. Dopingowanie szczypiornistów było dla nich wspaniałym przeżyciem. Wszystko to dzięki znakomitej współpracy Gminy Pińczów ze Świętokrzyskim Związkiem Piłki Ręcznej, ogromnemu zaangażowaniu burmistrza Włodzimierza Baduraka w propagowanie sportu i krzewienie zdrowego stylu życia, jak również realizacji programu pn. „Mecz z Gminą/Miastem. Industria Kielce blisko Pińczowa”. Wśród licznych kibiców z Pińczowa nie mogło zabraknąć drużyn młodych szczypiornistek, które kilka miesięcy temu walczyły w Turnieju Świętokrzyskiej Ligi Piłki Ręcznej. Przypomnijmy, że dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową nr 2 w Pińczowie zajęły wówczas wysokie II miejsce w województwie świętokrzyskim.

Przebieg meczu kibice z Pińczowa śledzili z niebotycznymi emocjami, bardzo chętnie włączając się w gorący doping, nic więc dziwnego, że piękna wygrana przyjęta została z wielką radością i euforią. „Przy takim wsparciu wynik mógł być tylko jeden” –komentowali z uśmiechem.

Razem z młodzieżą mecz obejrzeli także nauczyciele, dyrekcja szkół i rodzice, a w przerwie między spotkaniami obejrzano niezwykle ciekawą wystawę fotografii z ligowych meczów, zdobytych pucharów, medali, a także galerii dłoni słynnych szczypiornistów uwiecznionych w gipsowych odlewach.

Chwilą niezwykle ważną dla pińczowian było uroczyste odebranie podziękowania za współpracę i wsparcie. W imieniu burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka, nagrodę odebrała Monika Młyńczak, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Infrastruktury Społecznej w pińczowskim ratuszu. Leszek Papaj –prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej podkreślił, jak bardzo sobie ceni współpracę z samorządem Miasta i Gminy Pińczów i jak ważne jest dla niego to, że władze miasta kładą nacisk na zdrowy tryb życia dzieci i młodzieży. Tu warto dodać, że to właśnie dzięki prezesowi pińczowska młodzież tak licznie mogła uczestniczyć w wydarzeniu.

Wizytę w Hali Legionów zakończyło bardzo miłe spotkanie z zawodnikami Indrustrii Kielce. Były rozmowy, wspólne zdjęcia i mnóstwo autografów.

mecz mecz_2 mecz_3 

Fot. Patryk Ptak i archiwum Urzędu Miejskiego w Pińczowie

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności