Pińczowianie dla czystego środowiska

Ocena 0/5

Słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom corocznej akcji sprzątania w Pińczowie. Jak podkreślają organizatorzy, z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością; w sobotę 25 kwietnia, okolice zalewu i Klubu Wodnego Kon-Tiki sprzątało około 50 osób. W gronie tym znaleźli się mieszkańcy miasta, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego wraz z nauczycielami, w działania zaangażowali się członkowie Stowarzyszenia Ziemia Pińczowska i Koła nr 2 Koalicji Obywatelskiej oraz wodniacy z klubu Kon-Tiki. Licznie zjawili się pracownicy Urzędu Miejskiego w Pińczowie z pełniącą funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Beatą Kitą na czele. Jak co roku w sprzątanie zaangażowali się radni miejscy z wiceprzewodniczącą Martą Łaskawiec i radni Rady Powiatu Pińczowskiego - Hanna Mitka- Marszalik i Marcin Wojniak. 

Rękawiczki i worki dla sprzątających zapewnił Urząd Miejski w Pińczowie, a zebrane śmieci odbiorą Wodociągi Pińczowskie. 

Po zakończeniu sprzątania uczestnicy akcji odpoczęli na terenach klubu Kon-Tiki. Wydarzenie zwieńczyło wspólne ognisko i poczęstunek. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w te ekologiczne działania.

sprzątanie_06 sprzątanie_062 sprzątanie064 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności