Ponidziańskie Świątki - inaczej"

Ocena 0/5

Inaczej - bo nocą. Wyjątkowe, wieczorno - nocne ujęcia przedstawiające słynne ponidziańskie figurki przydrożne można od dziś podziwiać w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Wernisaż wystawy Michała Janysta odbył się niedzielnym wieczorem 17 maja, a zainaugurowała go rozmowa o pracy nad zdjęciami, którą z fotografem przeprowadziła Iwona Senderowska, dyrektor PSCK. Po rozmowie, w magiczny klimat wprowadził zgromadzonych koncert w wykonaniu Anny Bratek i Przemka Hanaja. Piękny głos wokalistki, oprawiony w ciepłe brzmienia gitary, z pewnością na długo zostanie w pamięci słuchaczy. 

W drugiej części wernisażu zebrani przenieśli się na pierwsze piętro Belwederu, by podziwiać piękne zdjęcia. 

Jak podkreśliła dyrektor Iwona Senderowska, to, co od zapomnienia uratował regionalista Adam Ochwanowski, na zdjęciach uwiecznił Michał Janyst.

Piękne prace oglądali min. Beata Kita, pełniąca funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, Anita Koniusz, członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, a także burmistrz elekt Marcin Wojniak i wielu mieszkańców miasta i gminy Pińczów.

janyst2 janyst3  

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności