Ponidzie na szkle malowane
Wyjątkowa wystawa gości od kilku dni w Domu Ariańskim. Dla zwiedzających
wyeksponowano ponad 40 obrazów malowanych na szkle, których autorami są osadzeni z
Zakładu Karnego w Pińczowie. Wystawę obrazów wspaniale uzupełniają makiety
pińczowskich zabytków. Całość urzeka pięknem i naprawdę warto to zobaczyć. Uroczysty
wernisaż wystawy odbył się w sobotę 27 maja, gromadząc liczną widownię. Miasto i Gminę
Pińczów reprezentowała zastępca burmistrza Beata Kita, która w imieniu burmistrza
Włodzimierza Baduraka podziękowała dyrektorowi ZK Przemysławowi Hajosowi za
angażowanie się w kulturalne życie miasta. Inicjatywę Muzeum Regionalnego i Zakładu
Karnego docenił także poseł na Sejm RP Mariusz Gosek.
Otwarciu wystawy towarzyszył koncert w wykonaniu Filipa Tuz –gitarzysty i pedagoga ze
Szkoły Muzycznej I stopnia w Pińczowie.
Wystawa będzie gościć w Domu Ariańskim do końca października tego roku. Można ją
oglądać w godzinach pracy Muzeum Regionalnego w Pińczowie. Patronem wydarzenia jest
Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Dyrektor Okręgowy Służby
Więziennej w Rzeszowie płk Krzysztof Kulczycki.
Serdecznie zachęcamy do zwiedzania.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!