Rada Miejska po pierwszej sesji

Ocena 0/5

Ślubowanie burmistrza, wręczenie zaświadczeń o wyborze i tajne głosowanie nad składem Prezydium Rady – tak przebiegła I Sesja Rady Miejskiej w Pińczowie. Sesja niezwykle uroczysta, o czym świadczyła chociażby obecność Sztandaru Miasta i Gminy Pińczów. 

W tak zacnej oprawie wyłoniono radnych, którzy przez najbliższych 5 lat kierować będą pracami Rady. Przewodniczącym, jednogłośnie, został Zdzisław Woźniak, a jego zastępcami Marta Łaskawiec i Zdzisław Mider. Radny Mider, jako radny senior, poprowadził pierwsze obrady, aż do chwili wyboru przewodniczącego. 

W trakcie sesji uroczyste ślubowanie złożył burmistrz Miasta i Gminy Pińczów. Włodzimierz Badurak rozpoczął tym samym V już kadencję na stanowisku gospodarza gminy. Burmistrz serdecznie podziękował radnym i zgromadzonym gościom, za gratulacje i ciepłe słowa, podkreślając, że ponowny wybór na urząd burmistrza jest dla niego zaszczytem i mobilizacją do dalszej pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Podczas I sesji ślubowali także radni Rady Miejskiej. Przez kolejnych 5 lat, dla Gminy Pińczów i jej mieszkańców pracować będą: Marcin Dutkiewicz, Piotr Karbowniczek, Kazimierz Klasiński, Marta Łaskawiec, Zdzisław Mider, Łukasz Niebudek, Mariusz Pawełczak, Marek Prokop, Grażyna Robak, Marek Sarna, Marek Skubek, Maciej Soboń, Jadwiga Stelmaszyńska, Zdzisław Woźniak i Aneta Wykurz. 

Gratulujemy i życzymy efektywnej działalności!

Zaświadczenia o wyborze, tak radnym, jak i burmistrzowi, uroczyście wręczyła przewodnicząca Miejsko -Gminnej Komisji Wyborczej Alina Kasprzyk.

Na zakończenie uroczystej sesji, nowo ukonstytuowana pińczowska Rada Miejska podjęła swoje pierwsze uchwały. 

rada rada_2 rada_3 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności