Rada Miejska udzieliła absolutorium

Ocena 0/5

Pińczowscy radni, zdecydowaną większością głosów udzielili absolutorium burmistrzowi Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierzowi Badurakowi, z wykonania budżetu za rok 2024. Podczas sesji, która odbyła się w środę 25 czerwca 2025 roku, Rada Miejska udzieliła także gospodarzowi gminy wotum zaufania na rok przyszły. Wcześniej samorządowcy wysłuchali „Raportu o stanie Gminy Pińczów za rok 2024”, rozpatrzyli sprawozdanie finansowe i zapoznali się z opiniami Komisji Rewizyjnej oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Podczas środowej sesji absolutoryjnej Rada Miejska podjęła również uchwały dotyczące zmian w budżecie Gminy Pińczów na rok 2025, zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2025-2035, jak również zmian w uchwale dotyczącej utworzenie Żłobka w Pińczowie i nadania mu statutu. Drogą uchwały radni przyjęli też „Regulamin udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy Pińczów na dofinansowanie inwestycji polegających na wymianie istniejących źródeł ciepła w celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza na terenie Miasta i Gminy Pińczów w 2025 roku”.

rada 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności