Rozmowy o czystym powietrzu
W środę 26 listopada 2025 roku, z inicjatywy burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka przy udziale pracowników Wydziału Rolnictwa, Gospodarki Mieniem i Ochrony Środowiska, w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestnikom przekazano wszystkie niezbędne informacje dotyczące zasad Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Odpowiedziano na pytanie, kto może skorzystać z programu, powiedziano o poziomach dofinansowania i możliwości wsparcia gminnego punktu konsultacyjnego i operatora programu w wypełnianiu wniosków. Inicjatywa ta pozwoliła skupić się na praktycznych aspektach programu, jego korzyściach zdrowotnych i środowiskowych.
Wspólnie spędzony czas został również poświęcony tematom związanym z gospodarką odpadami komunalnymi w naszej gminie: min. wprowadzenie ogólnopolskiego systemu kaucyjnego oraz omówienie funkcjonalności i praktycznego wykorzystania bezpłatnej aplikacji mobilnej ,,Kiedy śmieci’’ ułatwiającej segregację i odbiór odpadów.
Po zakończonym spotkaniu przeprowadzono konkurs z przekazanej wiedzy. Troje najbardziej aktywnych uczestników otrzymało w nagrodę kubek termiczny z logo ,,Czyste Powietrze Zdrowy Wybór’’ oraz herbem Miasta i Gminy Pińczów. Dodatkowo rozdano ulotki informacyjne ,,Nowe Czyste Powietrze dla Ciebie’’ oraz gadżety w postaci notesów i długopisów z grafiką Czyste Powietrze.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!