Rozpoczęli motosezon w Pińczowie
Ponad 600 wspaniałych maszyn przyjechało w niedzielę 13 kwietnia do Pińczowa, by tu uroczyście, razem z Wolną Grupą Motocyklową Ponidzie, otworzyć Sezon Motocyklowy 2025. Organizację wydarzenia, jak co roku wsparło Miasto i Gmina Pińczów, dzięki czemu oficjalna część imprezy mogła odbyć się na terenie amfiteatru Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tutaj też ks. Stanisław Kudełka, dziekan Dekanatu Pińczowskiego, odprawił mszę świętą w intencji motocyklistów i bezpiecznego podróżowania oraz poświęcił przybyłe jednoślady. Pińczowskie otwarcie sezonu co roku przyciąga miłośników motocykli z południowej i centralnej Polski. Jak podkreśla Rafał Czapla z WGM Ponidzie, gościom spoza regionu bardzo podoba się Pińczów i jego liczne walory turystyczne, czego efektem są częste powroty na Ponidzie.
Po mszy świętej i pokazie ratownictwa medycznego motocykliści udali się do pobliskiego Chrobrza, gdzie czekały na nich otwarte sale muzealne Pałacu Wielopolskich.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!