Sokolnicy po raz dziewiętnasty w Pińczowie

Ocena 0/5

Za nami 51. Międzynarodowe Łowy z Sokołami. Sokolników, jak co roku, na pińczowskiej ziemi powitało przepiękne słońce, co nie umknęło uwadze organizatorów. W imieniu lokalnego samorządu łowczych powitała wiceburmistrz Miasta i Gminy Pińczów Beata Kita, reprezentowane było także kieleckie Starostwo Powiatowe. Zanim sokolnicy wyruszyli na łowy, głos zabrał Marcin Możdżonek, legendarny siatkarz, obecnie polityk i prezes Naczelnej Rady Łowieckiej. Po odtrąbieniu „Apelu na łowy” i tradycyjnym „Darz Bór. Chwal Ćwik” łowczy wyruszyli na teren Ponidzia w poszukiwaniu zwierzyny. Pomagały im piękne ptaki łowcze; sokoły, jastrzębie i dziewięć orłów, jak też wspaniałe psy gończe. 

W tym roku na Międzynarodowe Łowy z Sokołami do Pińczowa przyjechało ok. 150 osób. Są to łowczy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Zabawili u nas cztery dni.

sokoły sokoły_2 

  

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności