Sołtys -tradycja, a nowoczesność" 

Ocena 0/5

Pod takim hasłem, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, na okoliczność Dnia Sołtysa, odbyła się specjalna konferencja. Wydarzenie dedykowano wszystkim świętokrzyskim Sołtysom, z wyrazami uznania za ich społeczną pracę i zaangażowanie na rzecz lokalnych środowisk. 

Gminę Pińczów na konferencji reprezentowały panie Sołtyski: Bożena Majcher z Marzęcina, Katarzyna Zapart ze Skowronna Dolnego i Ewelina Wesołowska -Banasik z Borkowa. Paniom towarzyszył w Kielcach naczelnik Wydziału Organizacyjnego w pińczowskim Urzędzie Miejskim Michał Ryk. 

Z świętokrzyskimi Sołtysami zgromadzonymi w WDK spotkała się marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, wicemarszałek Grzegorz Socha oraz przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski. W części artystycznej wystąpiła literacko utalentowana sołtyska Elżbieta Ciepluch, zagrała także kapela "Scyzory'.

sołtysi 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności