Świąteczny wieczór u Franciszkanów
Piękną tradycją Święta Przemienienia Pańskiego, zwanego popularnie świętem Trzech Króli, jest kolędowanie. Tradycji tej stało się zadość za sprawą Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, które wespół z Klasztorem OO. Franciszkanów na Mirowie, zaprosiło pińczowian na wspaniały koncert, pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka. Najpiękniejsze kolędy, kantyczki i pastorałki usłyszeliśmy w wyjątkowym wykonaniu Luka Mazur Quartet, z anielskim głosem Mai Wojtaszek. Liczna widownia, którą powitała dyrektor PSCK Iwona Senderowska i o. Remigiusz, nie żałowała braw. To było piękne zakończenie świątecznego wieczoru.
Fot. A. Mazurek
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!