Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie ma Patrona!

Ocena 0/5


Uroczystości związane z nadaniem imienia Adolfa Dygasińskiego odbyły się w miniony
piątek 2 czerwca, a uczestniczył w nich także burmistrz Włodzimierz Badurak. Po mszy
świętej, podczas której ks. bp Jan Piotrowski poświęcił sztandar, odbyły się uroczystości
oficjalne w sali gimnastycznej SP nr 1. Gospodarz Miasta i Gminy Pińczów w podniosłym
ceremoniale przekazał Sztandar szkoły na ręce dyrektora Pawła Rutkowskiego i złożył
serdeczne gratulacje dla całej społeczności szkolnej. Wcześniej odsłonięto płaskorzeźbę z
wizerunkiem Adolfa Dygasińskiego, wykonaną przez miejscowego artystę plastyka. W
swoim przemówieniu gospodarz Pińczowa przypomniał o związkach patrona z Pińczowem i
podkreślił liczne osiągnięcia literackie Dygasińskiego. W oficjalnej gali udział wziął także
wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, kurator Irena Sobieraj, sekretarz Powiatu
Pińczowskiego Wioletta Usnarska, dyrektor LO Anna Golik, zastępca burmistrza MiG
Pińczów Beata Kita, dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu gminy Pińczów, pracownicy
urzędów i instytucji oraz licznie zgromadzeni uczniowie i grono pedagogiczne Szkoły
Podstawowej nr 1 w Pińczowie. Po ceremoniale przekazania nowego Sztandaru, uczniowskim
ślubowaniu i oficjalnych przemówieniach, młodzież szkolna wystąpiła w pięknej części
artystycznej, która zakończyła uroczystości.

patron_sztandar_przekazaniepatron_polonez patron_sztandar_poświęcenie  patron_sztandar_uczniowie 
 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności