W rocznicę lokacji

Ocena 0/5

597 lat temu Pińczów stał się miastem na prawach magdeburskich. Lokację otrzymał z rąk króla Władysława Jagiełły, dokładnie 21 września 1428 roku, podczas wiecu w Lublinie. 

W pogodną niedzielę 21 września 2025 roku, pińczowianie uczestniczyli w drugiej odsłonie rocznicowych uroczystości. Msza święta odprawiona w kaplicy św. Anny - patronki miasta, zgromadziła mieszkańców, harcerzy, Koła Gospodyń Wiejskich, a także gospodarzy miasta i powiatu. Po modlitwach, na klasztornym wzgórzu odbył się piękny koncert w wykonaniu chóru parafialnego działającego przy parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, pod kierownictwem Jarosława Mrożka. 

Zwieńczeniem obchodów rocznicowych było złożenie kwiatów u stóp pomnika kardynała Zbigniewa Oleśnickiego, który niemal 6 wieków temu położył duże zasługi w tym, by Pińczów mógł stać się miastem. Biało -czerwoną wiązankę złożyła wiceburmistrz Beata Kita w towarzystwie wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Pińczowie Marty Łaskawiec i radnego Marcina Dutkiewicza.

Szanowni Państwo, dziękujemy za wspólne uczczenie 597 rocznicy lokacji naszego miasta

rocznica rocznica_2 rocznica_5 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności