Wyjątkowa uroczystość zwieńczyła remont

Ocena 0/5

Pińczowianie zgromadzili się dziś w kaplicy św. Anny na Wzgórzu Klasztornym. W zabytkowych murach odprawiona została bardzo uroczysta eucharystia, której przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Zwierzchnik kieleckiego kościoła poświecił kaplicę, w której niedawno zakończyły się prace konserwatorsko -restauratorskie. "Kaplica jest własnością Was wszystkich" - mówił biskup Piotrowski do zgromadzonych podczas homilii. Warto dodać, że prace remontowe mogły się toczyć dzięki hojności parafian, wydatnym wsparciu samorządu Miasta i Gminy Pińczów oraz Powiatu Pińczowskiego, a także dotacji od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Piękna kapliczka pochodzi z 1600 roku, wyszła spod dłuta znakomitego włoskiego architekta Santi Gucciego. Od lat stanowi jeden z najcenniejszych obiektów sakralnych w regionie, a dla Pińczowa jest niekwestionowaną perełką, do której pierwsze kroki kieruje każdy turysta odwiedzający Ponidzie. 

Za obecność i poświęcenie kaplicy, Biskupowi Kieleckiemu podziękował ks. Jan Staworzyński, proboszcz parafii p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie. Ciepłe słowa do kapłana, w imieniu burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka i całej społeczności, skierowała także wiceburmistrz Beata Kita oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisław Woźniak. W uroczystości uczestniczyła także Anita Koniusz, członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, władze Powiatu Pińczowskiego, radni oraz liczni mieszkańcy.

kaplica kaplica_2 kaplica3 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności