Zboże zebrane, czas na dożynki
Gospodarze Miasta i Gminy Pińczów uczestniczyli dziś w Dożynkach Parafialnych w Krzyżanowicach. Razem z mieszkańcami parafii za chleb dziękowała wiceburmistrz Beata Kita, przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie, a zarazem mieszkaniec Krzyżanowic Zdzisław Woźniak, sekretarz gminy Marcin Kozłowski, a także radni gminy i powiatu pińczowskiego. Tym razem gospodarzem dożynek było sołectwo Krzyżanowice Średnie i to właśnie gospodynie z tej miejscowości przyniosły do kościoła piękny wieniec dożynkowy, w asyście strażaków OSP Krzyżanowice. Plony ciężkiej rolniczej pracy pobłogosławili księża sprawujący eucharystię; biskup pomocniczy Diecezji Kieleckiej ks. Marian Florczyk, dziekan Dekanatu Pińczowskiego ks. Stanisław Kudełka i proboszcz Stanisław Swoboda.
Duchowni dziękowali także za szczęśliwie zakończone prace remontowo -modernizacyjne wykonane przy krzyżanowickiej świątyni. Projekt pod nazwą "Zabezpieczenie Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Św. Tekli w Krzyżanowicach" kosztował 605 tysięcy złotych, przy dofinansowaniu z Rządowego Programu Odnowy Zabytków w wysokości 594 tysięcy złotych.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!