Żłóbek nr 1 w Pińczowie uroczyście otwarto
W nowej placówce mieszczącej się obiektach Szkoły Podstawowej nr 2 na Grodzisku opiekę znajdzie 35 maluszków od 20 tygodnia do 3 roku życia. Opiekuje się nimi wykwalifikowany personel, dzieciaczki mają ciepło, kolorowo i przytulnie.
Pierwszym punktem uroczystego otwarcia żłobka było symboliczne przecięcie wstęgi. Dokonał tego wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki, a także burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Pińczowie Marta Łaskawiec, wiceprzewodniczący Zdzisław Mider, dyrektor placówki Dominika Rogala –Wtorek, wykonawca Dariusz Musiał oraz ksiądz dziekan Stanisław Kudełka, proboszcz parafii na Osiedlu Grodzisko. W wydarzeniu uczestniczyła także zastępczyni gospodarza gminy Beata Kita, radny Marcin Dutkiewicz, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej oraz pracownice Urzędu Miejskiego w Pińczowie zajmujące się projektem: Bernarda Bugaj, Renata Grabiwoda, Urszula Sroka –Kurek i Jolanta Król –Gadomska.
Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak podkreślił, jak bardzo cieszy się z powstania kolejnej placówki świadczącej opiekę dla najmłodszych mieszkańców gminy, a na potwierdzenie wypowiedzi przekazał dla małych podopiecznych pluszowego misia i kolorowy model ciężarówki, zaś wicewojewoda Michał Skotnicki do ciepłych i życzliwych słów dołączył dwie, mikołajkowe już torby upominków Pracownicy miejskiego ratusza pokrótce opowiedzieli genezę inwestycji, a zwieńczeniem części oficjalnej było poświęcenie obiektu i pobłogosławienie dzieci i ich opiekunek. Na zakończenie uroczystości zebrani obejrzeli nową placówkę.
Przypomnijmy; wniosek o dofinansowanie budowy żłobka z programu Aktywny Maluch 2022 -2029 złożono w roku 2023, a umowę z wojewodą na dofinansowanie zadania podpisano w sierpniu tego samego roku. Kilka tygodni temu prace budowlane zakończyły się i placówka mogła rozpocząć funkcjonowanie. Inwestycję zrealizowała Spółdzielnia Rzemieślnicza z Buska –Zdroju. W obiekcie, na pow. 441,3 m² znajdują się dwie sale zająć z sanitariatami, sypialnia na 35 łóżeczek, szatnia na odzież wierzchnią, pomieszczenia biurowe i socjalne dla pracowników, szatnię z umywalnią dla personelu, pomieszczenia do przyjęcia i rozdysponowania posiłków, a także sanitariat przystosowany dla osób z niepełno sprawnościami. Budowlańcy m.in. wymienili stolarkę drzwiową, wykonali nowe posadzki w całym obiekcie, pomalowali ściany, zamontowali grzejniki, zamontowali instalację elektryczną, niskoprądową i wentylacyjną, zamontowali żaluzje, moskitiery i rolety. Do żłobka zakupiono niezbędne meble, sprzęty i urządzenia, zabawki, pomoce dydaktyczne i materiały edukacyjne. Wykonano ponadto nową nawierzchnię na chodniku prowadzącym do budynku i zbudowano piękny, kolorowy i bezpieczny plac zabaw, z którego będą korzystać także milusińscy z Klubu Dziecięcego. Dzieci pod opieką nowego żłobka pozostają od 4 listopada 2024 roku.
Całe zadanie kosztowało 1 milion 564 tysiące 488 złotych, a dofinansowanie wyniosło -1 milion 298 tysięcy 928 złotych z Krajowego Programu Odbudowy, a dodatkowo 196 tysięcy 347 złotych z budżetu państwa na sfinansowanie podatku VAT.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!