Będzie więcej połączeń autobusowych
Od 1 sierpnia tego roku, Gmina Pińczów w porozumieniu z Gminą Złota, planuje uruchomić nową linię autobusową na trasie: Pińczów - Kostrzeszyn przez: Skrzypiów, Młodzawy-Duże, Bugaj, Kozubów, Mozgawę, Wojsławice, Chroberz, Rudawę, Nieprowice, Niegosławice, Złotą, Lubowiec i Odrzywół. Przejazdy tą trasą realizowane będą przez cały tydzień, dwa razy dziennie (z wyłączeniem świąt). „Dzięki tej linii, z transportu publicznego, po raz pierwszy będą mogli skorzystać mieszkańcy Bugaja” –informuje Włodzimierz Badurak, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów i dodaje, że dzięki nowym połączeniom, mieszkańcy całej gminy będą mieli ułatwiony dojazd do szkoły, pracy, do urzędów czy do lekarza.
Dodajmy, że na realizację zadania gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 58 tysięcy 104 złote, środki pochodzą z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych, w ramach II naboru wniosków.
Z kolei od 1 września nowe linie autobusowe połączą Gminę Pińczów z Gminą Kije. Bus będzie jeździł od poniedziałku do piątku, wykonując osiem połączeń na trasie Kokot –Pińczów, przez: Kliszów, Rębów, Wierzbicę, Kije, Lipnik, Stawiany, Czechów, Janów, Gartatowice, Chwałowice, Szarbków.
Tymczasem, od 1 lipca kursuje bus łączący Gminę Pińczów z Gminą Wiślica. Bus jeździ dwa razy dziennie, od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt), na trasie Wiślica –Pińczów, przez: Koniecmosty, Jurków, Żurawniki, Złotą, Niegosławice, Nieprowice, Rudawę, Chroberz, Wojsławice, Mozgawę, kozubów, Młodzawy-Duże i Skrzypiów.


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!