Burmistrz otrzymał absolutorium
W środę 24 czerwca 2026 roku, odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Pińczowie, zainicjowana minutą ciszy dla uczczenia pamięci ś.p. Krzysztofa Wąsika, byłego długoletniego radnego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Pińczowie.
Najważniejszymi uchwałami procedowanymi podczas środowych obrad były: udzielenie Burmistrzowi Miasta i Gminy Pińczów wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za rok 2026. Po wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, jak też opinii Komisji Budżetu i Finansów, radni jednogłośnie podjęli uchwały, a burmistrz Marcin Wojniak serdecznie podziękował za te decyzje.
W dalszej części sesji radni podjęli uchwały o zmianach w budżecie, Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Pińczów i zmianach w składzie osobowym stałych Komisji Rady Miejskiej, a środowe obrady zwieńczyła informacja o działaniach Nadleśnictwa Pińczów na terenie Miasta i Gminy Pińczów.


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!