Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Modlitwa w kościele Miłosierdzia Bożego na Grodzisku, piękny występ artystyczny dzieci i młodzieży SP nr 2, kwiaty, nagrody i gratulacje - tak nauczyciele z miasta i gminy Pińczów uczcili swoje święto. Dzień Edukacji Narodowej przypada 14 października, ale to już dziś pracownicy placówek oświatowych spotkali się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie. Moc serdeczności do zebranych, w imieniu burmistrza Włodzimierza Baduraka skierowała jego zastępczyni Beata Kita. Pani wiceburmistrz podziękowała za trud pracy nauczyciela i pracownika oświaty, pogratulowała osiągnięć i nagród, a także życzyła wszelkiej pomyślności ze zdrowiem na czele. Po krótkim przemówieniu zastępczyni burmistrza wraz przewodniczącym Rady Miejskiej Zdzisławem Woźniakiem przekazali wyróżnionym, czynnym i emerytowanym pracownikom szkół Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów. W tym roku otrzymali je państwo: Mariola Mucha, Danuta Stawska, Joanna Wołczyk, Renata Majewska, Donata Pochyła, Janusz Dracz, Barbara Bielecka, Marcin Błach, Agnieszka Idziak, Marzena Słupik, Wioletta Mitręga, Marta Kot, Wioletta Katarzyna Mazur, Krzysztof Korban, Aleksandra Wilk, Dorota Chrobot, Elżbieta Pruś, Barbara Gawłowska -Kozak, Magdalena Szczepka, Sylwia Orzechowska, Ewelina Sadło -Tracz, Ilona Budera, Ewelina Banasiewicz, Iwona Lange -Szczecińska, Agnieszka Janus i Mirosława Golec.
Akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymały panie: Anna Magdziarz i Aneta Lasia. Z kolei stopień nauczyciela dyplomowanego otrzymała pani Agnieszka Musiał. Podczas uroczystości prowadząca Małgorzata Maszewska poinformowała zebranych o tym, że w tym roku Nagrodę Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty otrzymali dyrektorzy pińczowskich szkół, panowie Mirosław Madej i Paweł Rutkowski.
Wyróżnionych nauczycieli widownia nagrodziła gromkimi brawami, a utalentowane dzieci i młodzież oprawiły całość pięknym montażem słowno -muzycznym. Program przygotowano pod okiem pan: Aleksandry Wilk, Justyny Stańczyk i Anety Skuzy, a wiceburmistrz Beata Kita i przewodniczący Zdzisław Woźniak przekazali podziękowania artystom i ich opiekunkom.
W uroczystej akademii uczestniczyła także wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Pińczowie Marta Łaskawiec, skarbnik gminy Mirosława Wiśniewska, sekretarz Marcin Kozłowski, prezes Wodociągów Pińczowskich Andrzej Głogowiec, dyrektor PSCK Iwona Senderowska, dyrektor SZOZ Jolanta Morgaś, prezes fundacji Dom Seniora im. Się Ryder w Pierzchnicy, ks. Stanisław Kudełka, a także radni, nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych z terenu miasta i gminy Pińczów.


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!