Z ziemniakiem w roli głównej
"Święto Ziemniaka" -doroczna impreza organizowana przez KGW Kozubowianki, sołtysa i Radę Sołecką, świetlicę wiejską i Szkołę Podstawową w Kozubowie, przy wsparciu Gminy Pińczów i Powiatu Pińczowskiego, a także lokalnych przedsiębiorców, jak zwykle zgromadziła liczną widownię. Dorota Zachariasz, przewodnicząca KGW oraz sołtys Janusz Juszczyk powitali zebranych gości, a wśród nich m.in. członkinię Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Anitę Koniusz, wiceburmistrz Miasta i Gminy Pińczów Beatę Kitę, gospodarzy Powiatu Pińczowskiego, radnych gminy i powiatu, sołtysów, a także zaprzyjaźnione KGW Młodzawy Dziś i Jutro oraz KGW "Słoneczko" z Marianowa. Licznie zjawili się uczniowie miejscowej szkoły, a także ich rodzice oraz okoliczni mieszkańcy. Szkolna młodzież jako pierwsza zaprezentowała się na scenie, a po zdolnych młodych artystach wystąpiła lubiana i ceniona Kapela Ponidzie Maćka Sobonia z Pińczowa. Piękne ludowe melodie porwały do tańca pierwsze pary, które nagrodzono gromkimi brawami.
W kolejnym punkcie bogatego programu wystąpiły panie z zaproszonych KGW, a także gospodynie z Kozubowa. Całość, którą poprowadził dyrektor SP Marcin Błach, zwieńczyła zabawa taneczna z zespołem Cross.
Święto ziemniaka, jak nakazuje tradycja, obfituje w ziemniaczane pyszności, ale najbardziej oblegane było ognisko, w którym strażacy OSP Kozubów piekli przepyszne ziemniaki. Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych, przygotowano dla nich słodkie łakocie, odpustowe bibeloty i kolorowe dmuchańce, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem maluchów.


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!