Dworzec oficjalnie otwarto
Symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się w samo południe, we wtorek 3 października 2023 roku. Na przestrzeni kilkunastu miesięcy pińczowski dworzec autobusowy przeszedł gruntowną przebudowę, która całkowicie zmieniła jego oblicze. Jest nowocześnie, bezpiecznie i estetycznie. Zadbano o potrzeby osób niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi. Przygotowano specjalne pomieszczenie socjalne dla kierowców autobusów i busów, by mogli spokojnie odpocząć przed dalszą podróżą. W planach jest również zaplecze gastronomiczne. Prace objęły także plac przed obiektem, gdzie powstały stanowiska dla busów i liczne miejsca parkingowe, a całość, wraz z pobliskim zalewem stanowi piękną wizytówkę miasta. Budowa dworca kosztowała 4 miliony 774 tysiące 521 złotych, z budżetu Unii Europejskiej pozyskano na ten cel imponującą kwotę 3 milionów 622 tysięcy 946 złotych. Warto wspomnieć, że budowa dworca została zrealizowana w ramach dużego projektu pn. „Wsparcie multimodalnej mobilności miasta Pińczowa” dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Ogromne znaczenie zadania dla całego miasta i regionu podkreślał podczas ceremonii otwarcia Włodzimierz Badurak, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów. Gospodarz gminy dziękował także za wsparcie przybyłym gościom: posłowi na Sejm RP Michałowi Cieślakowi, Tomaszowi Jamce, członkowi Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, radnemu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Maciejowi Gawinowi i Radzie Miejskiej w Pińczowie, licznie reprezentowanej podczas uroczystości. Wstęgę przecinała również zastępca burmistrza MiG Pińczów Beata Kita, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Woźniak wraz z zastępcami Kazimierzem Klasińskim i Krzysztofem Wąsikiem, radni, skarbnik Gminy Pińczów Mirosława Wiśniewska i naczelnik Piotr Winiarski. Krótką modlitwę za wszystkich, którzy będą korzystać z nowego obiektu wygłosił ks. prałat Jan Staworzyński, proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie.
Multimodalność Pińczów cz. 1 i 2


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!