Ogromne środki na Ciuchcię Ponidzie!
27 milionów złotych Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozyskał na modernizację Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej Ciuchcia Ponidzie. Wsparcie pochodzi z programu Polski Ład.
Dwie godziny temu, w siedzibie kolejki w Jędrzejowie, odbyło się uroczyste przekazanie promesy. W spotkaniu uczestniczył także Włodzimierz Badurak, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, która jest jednym z beneficjentów projektu. „Dzięki dotacji możliwa będzie modernizacja torowiska i taboru, co pozwoli nam przywrócić połączenie kolejowe na całej trasie z Pińczowa do Jędrzejowa. Bardzo dziękujemy Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego, na ręce Pana Marszałka Andrzeja Bętkowskiego, za wsparcie ciuchci, która jest przecież jedną z naszych największych atrakcji turystycznych” –mówi Włodzimierz Badurak.
Gospodarz Gminy Pińczów dodał, iż Ciuchcia Ponidzie, w drodze pozakonkursowej, otrzymała także 22 miliony złotych w ramach Obszaru Interwencji Strategicznych Ponidzie. „Te środki z kolei pomogą nam w remoncie mostów i estakad na rzece Nidzie, na trasie przejazdu kolejki. Tak duża pomoc finansowa pozwoli na kompleksową modernizację Ciuchci Ponidzie. My ze swej strony wykonamy remont elewacji i otoczenia zabytkowej stacji kolejki w Pińczowie. Wymienimy także stolarkę okienną w budynku. Na ten cel z programu odnowy zabytków pozyskaliśmy 400 tysięcy złotych” –informuje burmistrz Włodzimierz Badurak.


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!