Podpisano umowę na budowę nowej przychodni
Wkrótce rozpocznie się budowa nowej przychodni lekarskiej na osiedlu Grodzisko w Pińczowie. Przed godziną, dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie Marcin Wojniak, podpisał umowę na budowę obiektu. Dokument podpisał także Michał Koszka –właściciel buskiej firmy budowlanej, która wygrała przetarg na realizację zadania pod nazwą „Budynek usługowy –zespół gabinetów medycznych – etap I”. W efekcie robót budowlanych, na działkach pod nr 160/23, 225 oraz 300/3, przy ul. Grunwaldzkiej w Pińczowie, powstanie budynek usługowy w stanie surowym, zamkniętym, w którym docelowo będą się znajdować gabinety medyczne i pomieszczenia z nimi związane, a wśród nich m.in. trzy gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, punkt szczepień, gabinet ginekologiczny i gabinet położnej, pomieszczenie do pobrań materiału do badań analitycznych, punkt rejestracji, a także pokój pielęgniarki środowiskowej i pomieszczenie socjalne. Przewidziano ponadto izolatkę i część biurowo –administracyjną. Planowany budynek będzie posiadał trzy kondygnacje, całość będzie skomunikowana klatką schodową i windą.
Koszt budowy nowej przychodni lekarskiej na osiedlu Grodzisko wynosi 2 miliony 285 tysięcy 537 złotych.
W podpisaniu umowy uczestniczył także Włodzimierz Badurak, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów. Gospodarz gminy podkreślił znaczenie inwestycji dla lokalnej społeczności. „Ważne jest, by mieszkańcy naszej gminy mogli dbać o swoje zdrowie w jak najlepszych warunkach” –mówił.
Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy w ciągu 7 dni od podpisania umowy. Realizacja zadania potrwa 12 miesięcy.


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!