Sto lat na straży bezpieczeństwa
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogucicach świętuje stulecie szczytnej działalności. Z tej okazji, w niedzielne popołudnie 1 października, na placu przy remizie i świetlicy odbyła się podniosła uroczystość. Rocznicowe obchody zainaugurowała msza święta w intencji druhów strażaków i ich rodzin. Razem z licznie zgromadzonymi, modlili się księża kapelani: Jan Staworzyński, Piotr Zagała i Marek Zielonka. Po eucharystii, do której muzyczną oprawę zapewniła Orkiestra Dęta OSP Pińczów pod batutą Roberta Pełki, rozpoczęła się część oficjalna. Zebranych gości, liczne poczty sztandarowe OSP i mieszkańców powitał dh Kazimierz Klasiński, prezes OSP Bogucice, radny i sołtys Bogucic Drugich. Strażackie święto swoją obecnością uświetnili: poseł na Sejm RP Michał Cieślak, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, prezes Zarządu Miejsko -Gminnego Oddziału ZOSP RP w Pińczowie dh Włodzimierz Badurak, starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie, radni powiatu i gminy Pińczów, sołtysi, miejscowe KGW, prezesi i dyrektorzy instytucji i urzędów. Zgromadzeni wysłuchali bogatego rysu historycznego jednostki - jubilatki i brawami podziękowali odznaczonym druhom strażakom za ofiarną służbę „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.
Po części oficjalnej, którą prowadził sekretarz Miasta i Gminy Pińczów Marcin Kozłowski, rozpoczął się piknik dla wszystkich uczestników wydarzenia, zwieńczony zabawą taneczną z zespołem Cross.


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!