Z Podlasia na Ponidzie
W minionym tygodniu do Pińczowa przybyła delegacja z zaprzyjaźnionego Ciechanowca, miasta w województwie podlaskim, które przed laty rywalizowało z Pińczowem w niezapomnianym turnieju Bank Miast. Dwa lata temu gospodarze obu miast podpisali list intencyjny o partnerskiej współpracy, a dziś burmistrz Ciechanowca, Eugeniusz Święcki, przywiózł nad Nidę grupę młodzieży zasiadającej w tamtejszej Młodzieżowej Radzie Miasta i służącej w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Razem z nimi do Pińczowa przyjechali także: sekretarz Gminy Ciechanowiec Anna Czapkowska, radna Cecylia Szmurło, pracownicy UMiG Magdalena Kondraciuk i Kamil Wojtkowski oraz dyrektor OPS Marzena Kryńska. Gości, w imieniu burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka, powitała wiceburmistrz Beata Kita oraz sekretarz Gminy Pińczów Marcin Kozłowski. Mieszkańcy Ciechanowca otrzymali upominki i obejrzeli filmy o Pińczowie i Ponidziu, a potem zjedli obiad w przyjaznych murach SP nr 2 na Grodzisku, witani przez dyrektora Mirosława Madeja i wicedyrektor Izabelę Piątek. Delegacja z Podlasia zwiedziła także Muzeum Regionalne i Dom Ariański, oprowadzana przez dyrektor Justynę Dziadek, a na zakończenie pierwszego dnia wizyty goście przemierzyli wody zalewu pińczowskiego z Klubem Kon-Tiki, na pokładzie pływającej kuźni. Goście z Podlasia nie ukrywają, że bardzo zależy im na pogłębieniu współpracy z Pińczowem. W piątek 20 października młodzi radni z Ciechanowca spotkali się z Młodzieżową Radą w Busku -Zdroju.


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!